כתיבה זה קשה

עודכן ב: נוב 11

לכתוב זה קשה. לכתוב אומר להיחשף, להוציא משהו מהראש- המקום הכי אישי ופרטי שלנו, אל הדף שכולם יכולים לקרוא. זה יכול להיות מפחיד. ואנחנו נתונים תחת ביקורת כשאנחנו כותבים, במיוחד אם אנחנו מביעים דעה. כשאנחנו כותבים אנחנו נקיים אל מול הדף, בלי התעסקות במראה חיצוני ובלי גינונים ומניירות, והכתיבה שלנו בדרך כלל משקפת אותנו הכי קרובים למציאות. אפשר ללמוד הרבה על בן אדם רק מאיך שהוא כותב.


לפעמים אני ממש נמצאת בתוך תהליך או משהו שעובר עליי, תקופה, יום, מקרה שקרה שהסעיר אותי או פשוט נשאר לי בראש ואז המילים פשוט צפות. ולפעמים אני יכולה להסתכל על המסך של המחשב בתהייה ממושכת ולא להוציא מילה במשך שעות. אין חוקים.

וזה שאין חוקים זה גם ממש כיף וחופשי אבל גם קשה כי אין אף אחד חוץ מעצמך שאומר לך מה לעשות.


ואם אני אדבר דוגרי? זה גם לא (!) משתלם כמעט בשום צורה. כי אנשים כבר לא רוצים לקרוא. הם רוצים לשמוע או לראות בעיניים, וגם אז שיהיה מהיר. אז את יושבת וכותבת ומתאמצת ובסוף כמעט וכלום.

אבל מדי פעם צצה לה תגובה, או הודעה באינבוקס שמשכיחה לי את הכל. ומזכירה לי שלפעמים מה שיש בלב שלי זה בדיוק מה שחסר לאחרים לשמוע. לא תמיד. אבל כשזה קורה זה ממלא.


ואני כן אגיד את האמת, שאני בכלל כל החיים שלי כתבתי סיפורים (ליטרלי כל החיים - יש לי מחברת שירים וסיפורים מכיתה ב'!) וכשהגעתי לתואר אז תסריטים קצרים בערמות שזו בכלל אהבה שלי שהזנחתי. אני מרגישה שאני לא תמיד נאמנה לזה כאן, ולאחרונה אני בכלל רק כותבת פה מעין יומן אישי שלי. ולפעמים ממש בא לי שתקראו תסריט ותעשו בלב את הקולות של הדמויות, ותצחקו מול המסך עם עצמכם. או תתרגשו. תכירו אותי כל כך אחרת.. בתסריטים אני מביאה פן אחר שלי של כתיבה שהיא יותר שנונה מצחיקה סרקסטית וצינית. לא ממש רגשנית כמו שאני פה. זה ממש צד אחר שלי. שאני מתגעגעת אליו.

אבל כנראה שיאללה זה מה שיש עכשיו! ואני לומדת לקבל את זה ופחות מנסה לכתוב בכוח דברים אחרים למרות שפה ושם בורחות לי כמה שורות מתחרזות ואני שומרת אותם בפתקים או בדראפטס בבלוג.

אבל כנראה שהכתיבה הזו שלי עדיין לא מוכנה לצאת אליכם בזמן הזה. וגם זה יגיע. אני כבר עובדת על כמה מטרות חדשות לשנה הבאה.בכל מקרה, רציתי להגיד. תעריכו את הכותבים. אם אתם עוקבים אחרי בלוגרים בעיקר כי אתם אוהבים את התמונות שלהם או את מה שהם מפרסים בפיד שלהם, עשו טובה ותכנסו לבלוג ותקראו משהו. כנ"ל לגבי יוצרים אחרים. אני יודעת שאנחנו בעולם מהיר וחדש וגם אני מוצאת את עצמי נורא חסרת סבלנות ברשתות. אבל פעם בכמה זמן אני בוחרת איזה בלוגרית\יוצרת תוכן ונכנסת לראות מה הן עשו ומשתדלת להשאיר תגובה ולפרגן. (ויש גם בנים מוכשרים).


כתיבה זה לא קל. אז אם כבר קראתם וקיבלתם ערך מוסף\הצלחתם להזדהות\עלה בכם חיוך... תפרגנו(:gif


27 צפיות1 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול