יומולדת

עודכן: 6 ביולי 2021

אז חגגתי 26. לא כזה עניין גדול. אף פעם לא עשיתי עניין גדול מימי הולדת האמת.

טוב, עד שהגיע דוי וכל יום הולדת התעלה על עצמו מחדש ודאג תמיד שזה יהיה יום קסום בשבילי. 

אז למה אני כותבת עכשיו ? 

כי השנה הייתה לי יום הולדת אחרת, הרגשתי שהמון קורה לי בשנה הזו. 26 ביגר אותי. אני מרגישה שאני מעזה לעשות יותר דברים ממה שהעזתי, שאני לא מפחדת לחלום. 

כן, אני עדיין מחפשת את הדרך שלי ואת מי שאני אבל לא מפחדת מהתהליך, משהו שפעם הייתי כל הזמן מבוהלת ממנו. 

היום אני מבינה כמה כל אחד מאיתנו שונה ואיך תמיד כשהסתכלתי על אחרים ואמרתי לעצמי "וואי היא רק בגילי וכבר יש לה"... או "היא בגילי וכבר היא עושה" ... ורק אני לא. 

הייתי קשה עם עצמי. 


היום אני יודעת להפסיק להשוות את עצמי לאחרים. אני טובה לעצמי כפי שאני. 

ואולי יש כאלו שכבר יש להן קריירה או כאלה שהספיקו לטייל בחצי העולם. אבל לי יש הרבה דברים אחרים שלהם אין. ולא ידעתי לראות את זה. הייתי עסוקה כל הזמן ב׳לתפוס את הקצב׳ /׳לא להשאר מאחורה׳ להיות באותה הנקודה עם כולם. 


לקראת גיל 26 ובשיאו של תהליך החיפוש העצמי שלי (אחרי תואר ראשון, לימודי תעודה ועוד המון דברים אחרים שסימנתי עליהם וי) הבנתי שזה בסדר שאני לא כמו כולם- שאני לא מתלבשת תמיד כמו כולם, שאני לא אוהבת את אותם דברים שאחרים אוהבים ואפילו הדברים שמצחיקים אותי הם לעתים שונים. תמיד הייתי אחרת בהרבה מובנים, ותמיד הלקתי את עצמי על היותי כזו. שנאתי את זה שאני לא אחת מ... הרגשתי שתמיד מסתכלים עליי מוזר, שתמיד מדברים עליי. בדיעבד, התמסכנתי בגלל חוסר הבטחון שלי. התביישתי בתכונות הכי טובות שלי, ביצירתיות, בשונות, בדמיון הפורה, באינטליגנציה הרגשית שלי.. רק רציתי "להיות רגילה" (במרכאות משום שגם רגיל זה עניין של נקודת מבט וכל אחד הוא מיוחד אם מביטים טוב), זה נכון שלפעמים נראה שלהיות רגיל זה יותר קל. ורבות הפעמים שאמרתי לעצמי, אלוהים הלוואי שהייתי קצת יותר טיפשה כדי שאוכל פחות להבין, פחות לכאוב, פחות לראות. כשבעצם הדבר היחידי שהייתי צריכה לראות, הוא אותי.


אז זה לקח 26 שנה (ועדיין בעבודה יומית) כדי שאבין שמותר לי להיות מי שבא לי . ונכון, מבאס אותי באיזשהו מקום להתבגר בעוד שנה( בלב תמיד אשאר בת ארבע בערך).  אבל בעצם .. אם ככה אני מחכימה אז למה לי להפסיק ? תחשבו איזה גאונת תורת חיים אני אהיה עוד עשר שנים! אולי אני אפילו אוציא ספר. 

(אבל רק אחרי ספר הילדים שלי שמחכה במגירה לאור). 

מאחלת לעצמי ליום הולדת הבא, שאצליח להתמקד עוד ועוד בליבה של המהות שלי ושל הדברים שעושים לי טוב. שלא אפחד. שאטייל בעולם, שאגשים חלומות אפילו הם קטנים יותר או פחות. שתהיה לי חתונה מושלמת ושאמשיך לאהוב כל יום🤍

תכתבו לי בתגובות מה התובנות שלכם מהשנה האחרונה ומה תאחלו לעצמכם לשנה הבאה ? 


37 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול